Oslavy 70. výročí založení JAMU

Pod propagačním spotem JAMU najdete články, galerie a další informace o průběhu oslav.

 


Zpráva o výročí JAMU na serveru Universitas

Informaci o oslavách přinesl i DENÍK

Rozhlasový pořad k sedmdesátinám JAMU

Pořad JAMU sedmdesátiletá k 70. výročí založení Janáčkovy akademie múzických umění v Brně připravila Alena Blažejovská. Besedu čtyř porevolučních rektorů JAMU (Alena Štěpánková-Veselá, Alois Hajda, Václav Cejpek, Ivo Medek) moderuje současný děkan Divadelní fakulty JAMU Petr Francán. Jubilejní výstavou v Divadle na Orlí nás provede současný prorektor JAMU Josef Kovalčuk.

Fotogalerie z koncertu Vivat Academia

Autorem fotografií z koncertu Vivat Academia, který oslavoval 70. výročí založení Janáčkovy akademie múzických uměníje Tino Kratochvíl (kratochvil@mdb.cz)

Noční hradní slavnosti na Špilberku

Fotografie z další akce u příležitosti oslav 70 let JAMU, která proběhla v pátek, 2. června. Autorem fotografií je Robert Vystrčil, IGNIS BRUNENSIS.

Zpráva o koncertu Vivat Academia

Ve středu 31. května proběhl koncert studentů a absolventů muzikálových ateliérů "Vivat Academia". Konal se na Hudební scéně Městského divadla Brno (MDB). Jak prohlásil režisér koncertu Stano Slovák, toto divadlo je největším odběratelem absolventů Janáčkovy akademie múzických umění. Další informace najdete v článku BrnoŽurnálu...

Oslavy v brněnském Metropolitanu

O sedmdesátém výročí založení Janáčkovy akademie múzických umění informoval i brněnský Metropoltan.

JAMU udělí čestný doktorát Eugenio Barbovi

Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění v Brně obdržísvětový divadelník Eugenio Barba. Mimořádný akt se uskuteční 12. května v Divadle na Orlí. Slavnostní shromáždění na této školní scéně začne v 11 hodin.

Slavnostní zasedání - galerie

Fotografie ze slanostního zasedání a vernisáže výstavy 70 let JAMU si můžete prohlédnout zde.

Soška Marta udělena pěti oceněným studentům

Pět ocenění v podobě festivalové sošky Marta bylo v sobotu 1. dubna večer uděleno na 27. ročníku mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter 2017. Osmičlenná odborná porota tak označila zajímavé výkony nebo počiny pětidenní nesoutěžní přehlídky, kterou pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Koncert studentů a pedeagogů HF JAMU

Program koncertu studentů a pedagogů Hudební fakulty k 70. výročí JAMU

Záznam komorního koncertu HF

Přímý přenos komorního koncertu posluchačů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně k 70. výročí založení akademie.

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Od 28. března do 1. dubna proběhl Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který je jednou z akcí dedikovaných výročí JAMU. Festival je platformou pro prezentaci tvorby mladých divadelníků, jejich vzájemnou inspiraci a pro jejich setkávání v nejširším slova smyslu. Letos bylo zvoleno téma festivalu "Hard choices".

Zahájení oslav

JAMU v Brně začíná slavit sedmdesát let od svého založení

Rektor Ivo Medek udělil devět medailí JAMU

Na slavnostním zasedání u příležitosti zahájení oslav 70 let JAMU udělil rektor prof. Ing. MgA. Ivo Medek, Ph.D. medaile těmto významným osobnostem.

Příloha DN věnovaná JAMU

V Divadelních novinách vyšla speciální příloha věnovaná 70. výročí založení JAMU. Obsahuje spoustu zajímavých informací a všechny její části jsou dostupné na webu DN

Rektor JAMU Ivo Medek v pořadu Sama doma hovořil o výročí sedmdesáti let JAMU

Rektor JAMU Ivo Medek v pořadu Sama doma hovořil o výročí sedmdesáti let JAMU a společně s absolventkou Dagmar Havlovou si připomněli další významné osobnosti spojené s akademií.

Vyhledávání

Najdete nás na Facebooku